• Indywidualne warsztaty obróbki bursztynu i tworzenia biżuterii

Indywidualne warsztaty szlifowania i polerowania bursztynu. Odkryj w sobie BursztyNOWĄ pasję!

Termin
W celu zamówienia proszę o kontakt. Terminy ustalamy indywidualnie.
350.00
szt. Do przechowalni
Cena przesyłki 0
Bez dostawy 0
Dostępność Krótka seria

Twój leśny talizman!

Indywidualne warsztaty obróbki bursztynu.

W trakcie naszego spotkania opowiem Ci, jak z surowej bryłki - znalezionej na plaży lub kupionej w sklepie - wyczarować najpiękniejszy i najszlachetniejszy z możliwych kształtów. Zyskasz dużo ciekawej wiedzy, niezbędnej do pracy z tym pięknym materiałem, ale przede wszystkim zdobędziesz praktyczne umiejętności, dzięki którym samodzielnie poradzisz sobie z obróbką bursztynu, a później stworzysz z niego wymyśloną przez siebie biżuterię!

Informacje organizacyjne

Czas trwania warsztatów: 3 godz. Termin ustalamy indywidualnie. W celu złożenia zamówienia proszę o kontakt.

Miejsce: Pracownia My Piece of Wood, ul. Świętokrzyska 45A, Gdańsk

Dla kogo powstały te warsztaty?

Dla pasjonatów bursztynu i prac ręcznych. Nie musisz mieć ani doświadczenia, ani tym bardziej zdolności manualnych. Poprowadzę Cię krok po kroku przez cały proces. Nauczysz się jak szlifować bursztyn ręcznie i maszynowo, polerować i wiercić. Popracujemy razem przy szlifierce i polerce. Na warsztatach skupimy się na obróbce bursztynu, który połączymy z gotowymi bazami ze srebra. Jeśli chcesz to doradzę Ci jaki kupić sprzęt, aby przyspieszyć pracę w domu.

Program warsztatów jest idealny również dla rękodzielników i rękodzielniczek, chcących spróbować swoich sił w pracy z innym materiałem niż ten, który znają już na wylot.

Kim jestem i skąd się nagle wzięły te bursztyny?

Mam na imię Hania. Od kilku lat jako My Piece of Wood tworzę biżuterię z drewna. Moja rękodzielnicza przygoda zaczęła się jednak dużo wcześniej. Doświadczenie zdobywałam w dwóch firmach specjalizujących się w produkcji biżuterii z bursztynem. To właśnie tam zrozumiałam, że bursztyn to nie tylko długie sznury nieregularnych, pomarańczowych, żółtych i brązowych kamieni, których jako dziecko wypatrywałam na szyjach moich babć i ciotek.

To przede wszystkim niesamowicie piękny materiał, plastyczny i wspaniale współpracujący podczas obróbki. Można wyczarować z niego niemal wszystko, co tylko podpowie nam wyobraźnia!

Jak się przygotować i co ze sobą zabrać?

Załóż na siebie wygodne ubrania, których nie żal będzie pobrudzić lub zabierz ze sobą coś na przebranie. Bursztyn podczas obróbki pyli.

Weź ze sobą okulary. Przy polerowaniu będziemy usuwać drobne rysy, a do tego potrzeby jest dobry wzrok :)

 

Odwołanie udziału lub zmiana terminu możliwe są najpóźniej na 72h przed planowaną datą warsztatów. W przypadku nieobecności na warsztatach płatność przepada.

Na zdjęciach możesz zobaczyć prace kursantów wykonane na warsztatach. Odkryj w sobie BursztyNOWĄ pasję!

 

Do zobaczenia!

Hania