Leśna biżuteria na prezent

Biżuteria jest jednym z częściej kupowanych prezentów. I to jest naprawdę świetny pomysł, pod warunkiem że dobierze się odpowiedni model do osoby obdarowanej.
Na początku odpowiedz sobie na pytanie, czy osoba, której chcesz zrobić prezent lubi i nosi biżuterię. Spróbuj sobie przypomnieć albo przejrzyj zdjęcia i zwróć uwagę, czy coś zdobi jej uszy, szyję bądź dłonie. Możesz też ukradkiem zajrzeć do szkatułki.

W moim sklepie najczęściej wybierane są kolczyki. W tym przypadku oczywiście ważne jest posiadanie przekłutych uszu. Do wyboru mamy modele na sztyfcie lub wiszące. Jeśli planujesz kupić biżuterię na codzień, zwróć uwagę na możliwość łatwego zahaczenia i pociągnięcia swobodnie bujających się kolczyków. Jest to szczególnie ważne dla kobiet opiekujących się lub pracujących z dziećmi, które często z tego powodu unikają wersji wiszącej.

Kolczyki z drewna

Inną wartą uwzględnienia sprawą jest rodzaj materiału z jakiego wykonane są kolczyki. Źle dobrany może powodować podrażnienie u osób wrażliwych i uniemożliwić korzystanie z prezentu. W moim sklepie zarówno sztyfty jak i bigle są srebrne, bez dodatku niklu, który to właśnie jest najczęstszą przyczyną podrażnień. Na życzenie mogę również wykonać kolczyki na stali antyalergicznej.

Bardzo często na prezent wybiera się naszyjniki, które stanowią nie tylko ozdobę, ale noszone są także jako amulety. W moim sklepie nazywam je leśnymi talizmanami. Drzewa mają w sobie moc, o czym możecie poczytać w zakładce Blog, gdzie wraz z Pauliną Król opisujemy poszczególne gatunki. I tak: dąb daje siłę i symbolizuje wieczność, sosna wytrwałość, wierzba pomaga stworzyć dobry związek, modrzew to symbol młodości i witalności a buk płodności. Jest w czym wybierać!

Naszyjnik z drewnianym wisiorem

Poprzez szlifowanie nadaję wisiorom różne kształty. Możecie znaleźć krople, sople, serca, geometryczne bryły czy po prostu naturalne plastry drewna. Kształt dobieramy do upodobań. Geometryczne są bardziej nowoczesne, sople i krople – uniwersalne. Ale każdy z nich ma moc, wystarczy ścisnąć go w dłoni, by zadziała się magia.

Ciekawym pomysłem na prezent dla przyjaciół lub pary mogą być dwa podobne serca, wykonane z jednego kawałka drewna. Albo wisiory wykonane z dwóch pasujących do siebie połówek plastra, jako uzupełniające się części.

Prezent dla pary: biżuteria z jednego kawałka drewna

Pierścionki, to nieco trudniejszy temat, ze względu na szeroki zakres rozmiarów. Te w moim sklepie są dostępne na obrączkach uniwersalnych, dzięki czemu można zmienić ich rozmiar poprzez odpowiednie dogięcie srebra. Warto jednak przed zakupem sprawdzić jaki rodzaj pierścionków jest preferowany.

Pierścionek z drewna

A coś dla mężczyzn? Oczywiście spinki do mankietów! Stworzone z drewna, idealnie wpisują się w panujące trendy. Pasują do drewnianych zegarków i oprawek okularów. Poza tym moda na drewno nie mija. Drewno się po prostu kocha lub nie, niezależnie od tego czy jest się drwalem, leśnikiem, stolarzem czy pracownikiem korporacji. Tylko proszę nie zapominaj o tym, że nie każda koszula posiada odpowiednie mankiety do noszenia spinek. Chociaż wśród moich klientów wielokrotnie zdarzało się że najpierw pojawiały się spinki, a dopiero później odpowiednia koszula. Czasem trudno się im oprzeć!

Drewniane spinki do mankietów
Autor: Heng Films / Unsplash

Jako ciekawostkę przytoczę fakt że moje proste kolczyki na sztyftach często kupowane są jako prezent dla panów zza oceanu. Tam biżuteria u mężczyzn jest czymś dużo bardziej naturalnym, a moja minimalistyczna wersja szczególnie przypadła im do gustu.

Biżuterię dobieramy kolorystycznie do urody i upodobań. Blondynki najczęściej sięgają po odcienie niebieskiego, różu i lekkie pastelowe kolory. Panie o ciemnych włosach wolą leśną zieleń, granaty i czerwienie. Biżuteria z naturalnego drewna jest dość uniwersalna, pasuje zarówno do ciemnych jak i jasnych włosów. Najczęściej wybierają ją minimaliści oraz osoby ceniące kontakt z naturą. To także dobry pomysł na prezent dla leśnika i wielbiciela lasu.

Prezenty przed zapakowaniem

Biżuterię zakupioną w My Piece of Wood otrzymasz w małym drewnianym pudełeczku. Jest ono solidne i pełni ważną rolę ochronną podczas transportu. Ale nie tylko. Sprawia także, że otwierając prezent mocniej bije ci serce. I to nie koniec! Każde zakupione u mnie pudełeczko pakuję w brązowy papier, przewiązuję lnianym sznurkiem i dodaję bilecik z krótką informacją o biżuterii. Jest tam miejsce na imię lub dedykację dla ukochanej osoby. Zazwyczaj wpisuję tam imię osoby dokonującej zakupu. Jeśli życzysz sobie spersonalizowaną notatkę lub chcesz, by to pole zostało puste, proszę daj mi znać.