• Kolczyki wiszące z drewna

Drewniane kolczyki wiszące w moim sklepie internetowym dostępne są w różnych rozmiarach, od krótkich, kończących się tuż za uchem, do bardzo długich. Nieistotne który rozmiar wybierzesz, wszystkie są bardzo lekkie, również te największe. Nie czuć ich nawet po całym dniu noszenia, więc nie musisz się martwić o powiększenie dziurki w uchu oraz o to, że będą Ci ciążyć i przeszkadzać.

Kolczyki wiszące wykonane zostały na srebrnych biglach. W komplecie, w zależności od modelu, załączone są silikonowe lub srebrne zapięcia, które zabezpieczają przed wypadnięciem (np. przez zahaczenie o szal lub golf). Na życzenie mogę wykonać kolczyki na biglach angielskich (zamkniętych). W większości kolczyki wykonane są z plastrów drewna sosnowego, świerkowego, modrzewiowego, bukowego i dębowego, czyli tego co najpopularniejsze w polskich lasach. W przypadku egzemplarzy z największym oczkiem, rysunek przekroju drewna jest bardzo wyrazisty. W kolczykach wiszących wykorzystuję również drewno innego pochodzenia, także egzotyczne gatunki. Poprzez szlifowanie, nadaję im ciekawe kształty – sople, krople, serca, figury geometryczne, a czasem bardziej nieregularne i naturalne wzory. Zależy mi na tym, aby były oryginalne i wyjątkowe, ale ciągle minimalistyczne. To natura i drewno grają tu pierwsze skrzypce. To one podpowiadają mi co i jak powinnam zrobić.

Drewniane kolczyki wiszące z plastrów modrzewia charakteryzuje piękne usłojenie oraz naturalna kora. Oczko kolczyków zostało wykonane ręcznie z gałęzi pociętej na plastry i zabezpieczone błyszczącą żywicą. Pięknie prezentują się w komplecie z wisiorem wykonanym z tego samego drewna.

Biżuteria często jest wspaniałym dodatkiem do stylizacji, a czasami cała kreacja jest wręcz stworzona pod nią. Tak właśnie jest z drewnianą biżuterią. Jest bardzo subtelna i delikatna, więc nadaje się do noszenia na co dzień, do biura oraz na wyjątkowe okazje, podczas których chcemy się wyróżniać. Drewniane kolczyki idealne są dla kobiet ceniących sobie wygodę, elegancję, ale również naturę. Osoba kochająca las będzie nimi zachwycona. Tak jak pozostałą biżuterię, kolczyki wysyłam ozdobnie zapakowane w drewniane pudełeczko. Często wykorzystuję do tego celu ekologiczne materiały. Idealne na prezent dla każdej miłośniczki kolczyków.