• Naszyjniki z drewna

Naturalnie piękne i unikatowe – takie właśnie są naszyjniki drewniane. Wykonane zostały z gałęzi pociętych na plastry lub drewna innego pochodzenia – najczęściej z przebarwieniami, korą, sękami, ciekawym usłojeniem oraz z czeczot. Surowiec zazwyczaj pochodzi z odzysku. Krótko mówiąc, wykorzystuję takie drewno, którego nikt nie chciał, a ja pokochałam. Dzięki wisiorom drewnianym, które wykonuję, również Ty masz szansę na swój niepowtarzalny i wyjątkowy kawałek lasu.

Większość produktów dostępnych na stronie, to pojedyncze egzemplarze. Lubię tworzyć unikatowe wisiory drewniane o różnych kształtach tj. sople, krople i bryły geometryczne. Wykonuję również ręcznie szlifowane serca z kory brzozowej oraz wisiory zdobione laserowo. Jeden z moich ulubionych, Wisior z drewna w kształcie serca, powstał z wyjątkowego kawałka jesionu. Według wierzeń Słowian, jesion miał pomagać w kojeniu waśni małżeńskich, zatem uwaga Panowie, lepiej, aby wasza ukochana miała go zawsze przy sobie. Przezorności nigdy za wiele.

Lubię też łączyć drewno z żywicą, którą można barwić i urozmaicać pigmentami, polerować albo nadać matowe wykończenie. Takie połączenie daje efekt niesamowitej głębi. Duży wisior z drewna i żywicy wykonałam z wyjątkowej czeczoty i półtransparentnej żywicy, zabarwionej perłowym, zielonym i różowym pigmentem. Z kolei Drewniany wisior z ręcznie malowaną łapką zrobiłam z zerwanej przez wiatr gałęzi, którą pocięłam na plastry, oszlifowałam i ozdobiłam motywem psiej łapki. Taki naszyjnik nie tylko będzie ozdobą, ale również pokaże innym, co jest dla Ciebie w życiu ważne.

Innym rodzajem naszyjników drewnianych są te, które wykonuję z drewna stabilizowanego. Proces stabilizacji polega na przesyceniu drewna żywicą, dzięki czemu zyskuje ono wyższą twardość oraz odporność na wodę i zmiany temperatury. Drewno to również łączę z pigmentami, które nadają mu charakteru i podkreślają naturalny rysunek. Za przykład może posłużyć tutaj Duży wisior z drewna stabilizowanego na kształt kropli. Został on ręcznie oszlifowany i wypolerowany na wysoki połysk.

Wszystkie drewniane naszyjniki posiadają srebrną zawieszkę (krawatkę). W komplecie możesz wybrać rzemień syntetyczny lub srebrny łańcuszek.